Hořice ožily festivalem rockových legend

V závěru letošních prázdnin ožily Hořice akcí, která by se mohla v tomto městě stát tradicí. Konal se zde 1. ročník hudebního festivalu The Legends Rock Fest.

Mezi vystupujícími legendami rocku, které potěšily střední generaci, byli například hudebníci Aleš Brichta, Vilém Čok, Karamel rock či Moped. Více než zdatně jim sekundovaly ,,mladé kapely“ Greedy Invalid, Fan Fan, Mescalero, Black Bull. Srdce posluchačů rozehřálo liberecké seskupení kapely Krucipusk. Příjemným překvapením se stala kapela Traktor z Hranic na Moravě. Nejúspěšnější kapelou koncertní show se ovšem stala kapela Komunál z nedalekého Chlumce nad Cidlinou. Ta si na základě nejvyššího počtu hlasů divácké soutěže o nejúspěšnější kapelu odvezla historicky první sošku antické bohyně vítězství Niké od hořické výtvarnice Markéty Fojtíkové.

První den festivalu – v pátek večer – byl poznamenám špatným počasím. I přes tuto nepřízeň atmosféru celé akce vystihují nejlépe slova Kateřiny Markové a Lady Rybínové, které do Hořic přijely z Prahy. ,, Letos jsme objely snad všechny festivaly, které šlo zvládnout. Je tu příjemné prostředí, znamenitá organizace a osobitý program. Tak skvělou atmosféru jako u vás v Hořicích jsme jinde nezažily. Rádi bychom se k vám vrátily.“

„Děkujeme všem, kteří festivalový počin v Hořicích podpořili. Mnozí z aktivních členů realizačního týmu se zcela vzdali jakéhokoli honoráře, jenom aby akci pomohli. I když nám nečekaně špatné počasí způsobilo nemalé vrásky, získali jsme ničím nevyvážitelnou organizační zkušenost. Nadšení diváckých ohlasů bylo úžasné. To vše pro nás znamená jediné. Již od druhého dne po akci začínáme pracovat na přípravě 2. ročníku, a to se snahou vytvořit novou tradici,“ dodávají hlavní organizátoři Bobina a Zdeněk Lhotovi.

Pokud máte tip na kapelu, se kterou byste se rádi na festivalu setkali, napište své náměty na facebook na stránkách www.thelegendsrockfest.cz

 

 
 
previous next
X