Doprava

Autem a na motorce (+ parkování)

Město Hořice v Podkrkonoší známé legendárními závody 300 Zatáček Gustava Havla, výrobou Hořických trubiček a jako město kamenné krásy se nachází v Královéhradeckém kraji ve Východních Čechách. Přesněji řečeno Hořice leží zhruba na poloviční cestě mezi Hradcem Králové a Jičínem, a to ve vzdálenosti zhruba 25 km od obou měst.

Pokud přijíždíte do Hořic směrem od Prahy, máte na vybranou dvě cesty, přičemž vzdálenost je u obou přibližně stejná, a to 100 kilometrů. První cesta vede po rychlostní silnici R10 do Mladé Boleslavi. Zde musíte z rychlostní silnice odbočit na silnici č. 35 směrem na Jičín, a po této silnici  dojedete až do Hořic.

Druhá cesta vede po dálnici D11 přes Poděbrady až do Chlumce nad Cidlinou. Zde sjedete z dálnice a pojedete přes Nový Bydžov, odkud je to již jen 19 km až do Hořic. Je možné také sjet již v Poděbradech a do Bydžova se vydáte přes Městec Králové. Je jen na vás, kterou variantu si vyberete.

Z Liberce je nejkratší cesta po silnici E 422 přes Turnov a Jičín až do Hořic. Ze směru Trutnov si jistě  každý zvolí cestu přes Dvůr Králové a Miletín.

Z jižní části republiky se do Hořic dostanete přes Pelhřimov či Jihlavu, a poté přes Havlíčkův Brod, Ždíreč nad Doubravou, Chrudim, Pardubice, Hradec Králové.

Z Brna jsou též možné dvě varianty. První je cesta na Letovice, Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice a Hradec Králové. Druhou možností je cesta po dálnici D1 až do Velké Bíteše. Odtud se již vydáte po silnici R 37 směr Žďár nad Sázavou, Ždíreč nad Doubravou, Chrudim, Pardubice až do Hradce Králové a odtud je to do Hořic již jen kousek po silnici E 422.

 Pro veškeré  osobní automobily a motocykly je připravena s campem sousedící parkovací plocha s více než 100 000 m2. Parkování v sousedství campu je ZDARMA.

Vlakem a autobusem

Zdaleka nejpohodlnějším způsobem dopravy na festival je vlak. Na vlakové nádraží Hořice v P. se lze pohodlně dostat ze všech částí České republiky.  Z nádraží do areálu festivalu je to cca 35 min. pěší chůze. Cestu si lze zkrátit MHD.

Díky spolupráci TICKETPRO a Českých drah  je možné při nákupu vstupenky v předprodeji  v celorepublikové  síti  TICKEPRO využít nákupu cenově zvýhodněné poukázky na přepravu ČD. Více informací  zde.

Do Hořic v P. jedou autobusy z celé republiky. Z autobusového nádraží v Hořicích do areálu festivalu je to cca 25 min. pěší chůze.

Veškeré informace o jízdních řádech  pro vlaky a autobusy snadno a rychle na www.idos.cz a www.cd.cz.  

Cyklojízda

V blízkosti areálu se nachází nová cyklostezka, která spojuje  světoznámé přírodní  sochařské  sympozium s městem kamenné krásy. Ta vás do areálu nedopraví, ale tip na dopravní prostředek   do místa konání by to rovněž mohl být.

Taxi služby

Po dobu celé akce bude k dispozici taxislužba RZ TAXI Hořice.

Kontakt:
www.rz-taxi.cz
info@rz-taxi.cz
777 331 555, 602 473 972

Orientační mapa Hořic

 

 
 
previous next
X