4. ročník The Legends Rock Fest plný nadšení

Bylo to jako krásný sen, ze kterého se nechci probudit. Tak hodnotil 4. ročník The Legends Rock Fest 2015 jeden z jeho účastníků Luděk Horák z Mladé Boleslavi. Účastníci si pochvalovali výběr kapel, fungující organizaci, pestrost a kvalitu všech služeb bez čekání ve frontách, nonstop stánek, dostupnost čistého sociálního zázemí, stanové městečko a parkování zdarma, zajištění profesionální bezpečnostní a zdravotní služby, možnost koupání, nízké ceny, celkově příjemný a vstřícný personál v krásném a pohodovém  prostředí. Mnozí z účastníků, kteří na tento festival dorazili doslova ze všech částí a koutů České republiky,  si jej pro jeho atmosféru a všudypřítomnou pozitivní energii pochvalovali jako nejvydařenější festival s českou muzikou.

Připomeňme, že z legend se představily heavy metalová formace Citron, Kreyson s Láďou Křížkem, další zajímavou vystupující osobností je Tomáš Hájíček s Krucipüskem. Po letech pauzy potěšila své příznivce brněnská kapela Titanik. Za všemi ani o krok nezaostal již x-letý energický frontman kapaly Merlin Dan Horyna, Motorband, či jedinečný muzikant s rockovým srdcem Daniel Krob. The Legends Rock fest je festivalem, který vedle těch známých dává šanci k vystoupení mladým nebo méně známým, leč zajímavým a perspektivním kapelám. V tomto směru rozhodně nezklamaly kapely Flattus, Destroyself, Mattahari, Enola Gay a stejně tak příjemně překvapila kapela našeho regionu Alžběta. Skutečná show, kdy i při vysokých letních teplotách naskakovala husí kůže, atmosféra gradovala při vystoupeních v současné době stále populárnějších kapel Traktor, Doga, Dymytry a také regionálně nejúspěšnější kapely Komunál.

A je to kapela Dymytry, která si v soutěži o divácky nejúspěšnější  kapelu odváží již podruhé za sebou své prvenství. Spolu s ním prestižní sošku vyrobenou speciálně pro tuto akci v SPŠ kamenické a sochařské, jejíž autorkou je akademická sochařka Dagmar Štěpánková.

V doprovodném programu nechyběla řada soutěží o zážitkové ceny, ale i o Hořické trubičky či soutěž o nejoriginálnější fans kluby kapel. O zpestření programu se postarala i taneční skupina mužoretů Artróza, která si u rockerů vysloužila zasloužený aplaus. Účastníky hned u vstupu vítala nová brána,  posléze nová kulisa lemující pódium, které spolu s dalšími grafickými prvky vtiskly celé akci působivou image.

Letošní The Legends Rock fest je minulostí. Doslova raketově se snad do celého světa rozletělo na tisíce vydařených fotografií, kdy krásné zážitky a vzpomínky zůstávají. Již nyní můžeme hovořit o rekordní návštěvnosti. Největší vliv na tom má to, že stále větší počet  účastníků tuto akci vyhledává nejen jako jednovečerní zábavu, ale především jako celovíkendový program,  stále častěji spojený s výlety a malou tuzemskou dovolenou. Všech popsaných výsledků by nebylo možné dosáhnou nebýt desítek partnerů a celé řady dobrovolníků, pro které je jedinou odměnou radost z pěkně prožitých dní ve společnosti dobrých lidí.  Všem patří ten největší dík!  I přes obrovské množství výhradně kladných ohlasů mají již nyní pořadatelé plné hlavy dalších nápadů, jak jeho účastníkům připravit i pro rok 2016 tu nejlepší zábavu. Další tak trochu jubilejní pátý ročník proběhne příští rok v termínu 22. a 23. července. Přejme si, ať si jej všichni užijí jako ten letošní!

Jana Kleinbauerová, tisková mluvčí

Fotogalerie The Legends Rock Fest 2015

 

 
 
previous next
X