3. ROČNÍK ÚSPĚŠNĚ GRADOVAL

Vracejí se a těší se na příští rok. A to jak návštěvníci hořického Rock Festu, tak i kapely. Potvrdil to 3. ročník hudební události, která se opět konala v areálu kempu U Věže v Hořicích (18. a 19. července)

Letos přijeli lidé například z Moravských Budějovic, Brna, Ostravy, ze severu z Teplic, Ústí nad Labem,  Liberce, České Lípy, od západu z Plzeňska, z jižních Čech například z Českých Budějovic. Za festivalem samozřejmě dorazila řada účastníků z Prahy a z celých středních Čech. Odhadujeme, že třetina návštěvníků je z Hořic a Jičínska, třetina z našeho kraje a zbývající třetina i ze vzdálených míst a z celé ČR.  Perličkou je opětovná účast Dánů. „Vloni sem přijeli čistě náhodou a my se s nimi trochu spřátelili. Byli jsme překvapeni, že dánská rodina zavítala i letos, ale rozhodně už ne náhodou. Na festu se jim líbilo, ve spojení s dalšími aktivitami, se rádi vrátili. Předali nám dokonce cédéčka dánských kapel s tím, že bychom mohli navázat spolupráci. Někteří jejich muzikanti by tak obohatili program festivalu. Pořadatelsky bylo vše  ještě náročnější než vloni, ale povedlo se. Nárůst příznivců je obrovský. To samozřejmě, potěšilo,“ svěřil se po skončení festivalu hlavní organizátor Zdeněk Lhota.

Diváckou cenu zajistila SPŠ Kamenická a sochařská

Účastníci si již zvykli, že součástí širokého doprovodného programu, kde v rámci cen nechybí ani ,,domácí“ specialita Hořických trubiček,  je i soutěž o divácky nejúspěšnější kapelu. Nejvíce sympatií publika  letos získala kapela Dymytry, která si zároveň odvezla Cenu diváků, Je to symbol rockového festivalu. Jeho autorkou se vůbec poprvé stala akademická sochařka Dagmar Štěpánková, která vyučuje na Střední průmyslové škole sochařské a kamenické v Hořicích. “Hlasování bylo napínavé od začátku až do konce. Nejvíce „bodů“ brali tři favorité: Komunál, Dymytry a Škwor. Kapela Komunál si odnesla Cenu diváků z prvního ročníku, ve druhém ostatní převálcoval Škwor, který letos skončil  o pouhých 7 hlasů za divácky nejúspěšnější kapelou Dymytry. Zástupci těchto tří hudebních uskupení navíc předběžně potvrdili svou účast v příštím, čtvrtém ročníku, Divácké ceně se postupně dostává na významu a díky spojení se SPŠ na prestiži,“ informoval Zdeněk Lhota.

Přípravy The Legends Rock Fest 2015 jsou již v plném běhu

V současné době jsme svědky, že většina zavedených festivalů hlásí spíše úbytek návštěvníků. Oproti tomu probíhá řada 1. a 2. ročníků, jejichž výsledek po dlouhodobé a náročné přípravě přináší pořadatelům častotkrát problém s ufinancováním, který většinově posléze vede ke zklamání a ukončení činnosti. Ve srovnání s tím je obrovským potěšením, že u The Legends Rock Fest jsme svědky rostoucího zájmu a strmého nárůstu účasti.

Velmi nás těší na všem těší, že festival se vedle zážitku ze skvělé muziky už nyní stal k příležitostí k řadě společenských setkání. Vzniká zde řada nových přátelství. Mnoho účastníků si již nyní rezervuje ubytování pro rok 2015. Malebné okolí, možnost koupání, s řadou možností pro výlety a turistiku, k tomu veškeré zázemí,  vše dohromady jsou důvod,  pro které si  řada účastníků stále více spojuje festival s malou dovolenou. Vlastní průběh má osobitou až nebývale pozitivní a přátelskou atmosféru, která jej činí nenapodobitelným. Při každé příležitosti děkuji partnerům a celému realizačnímu týmu, bez kterých by celá realizace byla jenom snem, který nám právě oni pomáhají měnit ve skutečnost. Děkuji jim i nyní.  Jsem nesmírně rád, slovy to nejde ani vyjádřit, že si letošní 3. ročník účastníci opět užili. Je to ta největší odměna. Jak již bylo zmíněno, první kapely potvrzují svoji účast. Již v těchto dnech,  bude tomu tak celý rok, činíme maximum, aby se 4. ročník stal opět zážitkem. A všichni si jej opět co nejvíce užili, uzavřel Zdeněk Lhota.

Alena Kaňková – redakce Jičínský deník

 

 
 
previous next
X