Potěšení alespoň pro 2 x 1000 lidí

Většina letošních zavedených akcí z důvodu zásahu vyšší moci bohužel padla jako mouchy v létě. I my jsme z důvodu omezení akcí na tisíc účastníků byli nuceni celoročně připravovaný 9. ročník The Legends Rock Festu přesunout na 23. a 24. července 2021.
Závazek vůči fanouškům je však obrovský. I za ztížené situace jsme se proto nevzdali. Navzdory nemalé časové tísni, a o to více s nasazením všech sil jsme uspořádali alespoň dvě jednodenní menší akce. První byl Malý, velký fest (menší, protože limitovaným počtem účastníků, velký srdcem), něco jako útěcha za přeložený festival. Po něm se pak ze stejného důvodu konal v průběhu září první ročník nové akce s názvem Loučení s létem.
Obě akce navíc proběhly v nově vytvořeném areálu o jedinečné rozloze 15.000 m2. Od prvního obhlédnutí bylo zřejmé, že má pro organizaci festivalu přímo ideální dispozice. Nicméně po dobu čtvrt století nebyl využíván. Proto byl z naprostého pralesa do využitelného stavu kultivován celý rok. Určitě by pro jeho spuštění a pro konečnou kultivaci přišlo vhod ještě několik měsíců. Avšak za daných okolností se vše stalo o to větší výzvou: spojit příjemné s užitečným a při menším počtu účastníků vše ověřit – něco jako fest na zkoušku.
Atmosféra na obou akcích byla jako vždy prostě parádní, účastníci jako vždy senzační. A co hlavně? V minimálním čase bylo vše maximálně možným způsobem připravené. Zdaleka ne vše bylo hotové, ale i tak bylo nové místo přijato se všeobecným nadšením. Především je k dispozici spousta prostoru pro příjemné posezení pod přírodními stínidly, které obstarávají vzrostlé stromy a porosty. Tyto nové zóny dodávají celému místu novou  pohodu, která se jinde jen tak nevidí.
Nadále je tudíž k dispozici přidaná hodnota v podobě krásného okolí s mnoha blízkými kempy. Proto je festival pro mnoho účastníků vítanou příležitostí pro malou dovolenou, za kterou neváhají cestovat z jakéhokoliv kouta České republiky. K tomu se zrodil nový areál. Jeho prostor 15.000 m2 spolu s možností dlouhodobé a stabilní přípravy zázemí vytváří úplně nový potenciál.
Jedním ze symbolů festivalu je orel. V kontextu dřívějších tísnících limitů se může pomyslně rozlétnout až do nebeských výšin. A ta všechna práce za to rozhodně stojí.
Kdo si chce ty okamžiky připomenout, mrkněte na krátké ohlédnutí v podobě připojených videí. Ještě snad ani nedozněly poslední tóny kapel a zpěvu, ještě nedozněla radost ze společného setkání, a organizátoři již s plným nasazením připravují přeložený 9. ročník The Legends Rock Festu. K tomu zářijové Loučení s létem, které je připravováno s cílem vytvoření nové tradice. Nyní si všichni držme palce a pěsti, abychom se mohli v roce 2021 sejít. O přípravných krocích a předprodeji vás budeme informovat v řádu týdnů.


 

 
 
previous next
X