Nové místo bylo přijato s nadšením

Rok 2020 se v oblasti kultury nesl převážně ve znamení jejího kolapsu. Nicméně ani v této době jsme ani chvilku nezaháleli. 9. ročník The Legends Rock Festu sice musel být z důvodu vládních opatření přeložen na rok 2021, avšak i tak jsme uspořádali alespoň Malý, velký fest pro povolenou kapacitu 1000 účastníků. K tomu byl pro stejný počet účastníků ještě vytvořen festivalový bratříček s názvem Loučení s létem, jehož program do budoucna nabídne rovněž zajímavou podívanou.

Ale co hlavně: Obě akce se staly významnou prověrkou nově vytvořeného Areálu Zahrada. Jedná se o nové místo pro kulturní a volnočasové aktivity o rozloze 15 000 m2. Vzniklo díky bezmála tříleté práci, fyzicky i finančně náročné. To vše především s jediným cílem: aby pro vás účastníky festivalu bylo vytvořeno příjemné a dostatečně prostorné místo, které bude odpovídat vašim přáním a bude poskytovat odpovídající prostředí.

A konečně je tu rok 2021, a s ním i doslova vymodlený 9. ročník festivalu. Každá změna místa s sebou nese určitá rizika. Nostalgie po předchozím místu konání bývá nezřídka veliká. O to více je potěšující, že nové místo bylo účastníky přijato s nadšením. Především více prostoru v krásném, ryze přírodním areálu, spousta stromů poskytujících příjemný stín, mnohem více míst na sezení, celkový organizační komfort, k tomu již tradiční, originální a nezaměnitelný design – to vše dotváří jedinečnou atmosféru, kterou nejde jinak než zažít.

Uvedený areál byl před třemi roky téměř neprostupným pralesem. Navzdory obrovskému kusu práce je snad tisíc námětů, co se dá dále vylepšit. Areál má však svou duši. Zcela určitě vytváří do budoucna spoustu možností, se kterými budeme usilovně pracovat. Pro rok 2021 jsme ale nanejvýš spokojení. Kdo dorazil, nelitoval, ba naopak. Jsme vděční za bezpočet poděkování. Za to, že i 9. ročník se pro mnohé z vás stal příležitostí k jedinečnému zážitku, ale příležitostí i pro malou dovolenou. Neboť i tentokrát jste k nám neváhali dorazit doslova ze všech koutů ČR.

Letošní festival se pro nás všechny kromě samotného zážitku navíc stal ostrůvkem naděje, že po roce nenormální izolace jsme si mohli dopřát nadechnutí k normálnímu životu. Za to vše děkujeme dvojnásob!!! Co více dodat? Snad jen si pustit přiložené video. To vydá za více než tisíc dalších slov.

Ještě než festival vůbec proběhl, pustili jsme se každopádně do příprav jubilejního 10. ročníku. Jsme pyšní na to, že i v této nelehké době a po dobu bezmála deseti let držíme své slovo. Program na jubilejní ročník spolu s předprodejem (včetně oblíbených dárkových setů) se vynasnažíme zveřejnit a spustit do konce měsíce října. Děláme maximum pro to, abyste si nadcházejí 10. ročník užili, jak se sluší a patří na jubilejní ročník. Zachovejte nám prosím svou přízeň. Jste pro nás největší vítr do plachet, neboť jenom tak má smysl tohle všechno dělat – a dělat to tak, aby tahle loď plula dále. A věřte, že uděláme vše, aby to stálo za to. Ještě jednou děkujeme, těšíme se na vás v pátek 22. a v sobotu 23. července 2022!!!

 

 
 
previous next
X