„PO ČERTECH SKVĚLEJ FEST“ SLAVÍ OSM LET!

Přátelé, kamarádi, fanoušci,

po roce se opět setkáme na The Legends Rockfestu, jenž letošním ročníkem oslaví již osmý rok své existence. Během těch let jsme společně zažili mnoho krásného, někdy i těžkého. Nejdůležitější pro nás ale je, že jste nám vždy zachovali přízeň, a tak jsme se i letos mohli v hojném počtu sejít v areálu Pod Věží v Hořicích. Na co se tedy letos můžete těšit? 

Program 2018 
Program je tradičně poskládán tak, aby si v něm každý našel svou legendu a objevil i něco nového, zkrátka aby si každý našel svou srdcovku.
Co si ale bezpochyby zaslouží komentář, je zařazení jedinečné formace známé pod názvem Zemětřesení. Jedná se o historicky první českou supergroup (vítězové ankety Černá vrána 1993) ve složení Aleš Brichta, Miloš Dodo Doležal, Štěpán Smetáček a Vlasta Henych. Díky této kapele ožily nezapomenutelné songy Jiřího Schelingera. Název Zemětřesení vznikl podle jeho nedokončeného alba.
Od vzniku tohoto jedinečného projektu uplynulo loni 25 let. V rámci jubilea proběhlo mimořádně úspěšné podzimní turné. Díky tomuto úspěchu bylo rozhodnuto, že Zemětřesení absolvuje i festivalovou sezónu, nicméně pouze na třech vybraných open-air akcích v ČR a na Slovensku. Ani ve snu by nikoho nenapadlo, že po osmi letech existence festu padne jejich volba právě na nás. Je to pro nás obrovská pocta!
Připomeňme, že Zemětřesení vystoupí v pátek. Každý nechť se baví od první po závěrečnou skladbu. Každopádně je třeba být na festivalu od začátku.

Doprovodný program
Ani letos nebude chybět tuhý boj o každý hlas, který rozhodne o vyhlášení divácky nejoblíbenějí kapely. Vítězná kapela si odveze cenu z autorské dílny SPŠ kamenické a sochařské v Hořicích. Tutéž cenu si odveze i nejoriginálnější fanklub festivalu nebo kapely (dvojice až trojice). Celým programem, tedy i doprovodným, Vás bude opět provázet Olda Tamáš. Ten bude mít připravenou řadu dalších soutěží o vstupenky, které výhercům věnují naši partneři: bobová a lanová dráha ze Špindlerova mlýna, Fajn park v Chlumci nad Cidlinou, Laser Game v Hradci Králové – a pochopitelně Hořické trubičky.
Při troše štěstí (a dovolí-li to čas) dorazí v průběhu sobotního podvečera po čtyřech letech originální soubor hořických mažoretů ARTrosa se svojí show. Pro velký úspěch se na místo činu vrací rovněž TATTOO pro rockery i děti. Dále je možné zhlédnout řadu fotogalerií, které jsou věnovány každému z dosavadních ročníku. Možná si také dáte ,,partičku“ festivalového pexesa či zajdete do stánku s počítačovou hrou Racing 300. Tam bude možné střihnout si jízdu na legendárním okruhu 300 Zatáček Gustava Havla.    

Rockový jídelák
Párek v rohlíku 100x jinak a po dva dny? To na festu rozhodně nehrozí! O nejširší nabídku pokrmů se postará Full Party Service se širokým sortimentem masových i bezmasých jídel v cenách od 35,- Kč do 100,- Kč.
Tradičně nebudou chybět ,,domácí“ vepřové a hovězí steaky, burgery a klobásy (poskytovatel si ke své nabídce připravil i festivalové vlaječky), Asia bistro či XXL langoše. Nově budou k dispozici bagety s trhaným masem a špízy i belgické hranolky. U vstupu opět najdeme nonstop stánek s nabídkou od snídaně po pozdní večeři. Totéž lze očekávat od nově zavedené služby ve stanovém městečku.
Letos se poprvé objeví v nabídce i ukázka výroby věhlasné místní sladké speciality – Hořických trubiček. Vše je připravováno tak, aby si po dobu několikadenního pobytu přišel každý účastník v každou denní dobu na své a dostalo se mu čehokoli, na co může mít chuť.  

Rockový nápoják 
Je nám velkým potěšením, že jedním z partnerů (a jednou z hlavních produktových opor) je Pivovar Plzeňský Prazdroj. Na dvanácti stanovištích se bude točit Radegast 10° a Plzeň 12°, pro řidiče Birrell. O nealko nápoje v plné šíři tradičních receptur se postará český výrobce Koli Kolín. Můžete se těšit na pestrý výběr míchaných nápojů, vinotéka a café bar se sortimentem české pražírny výběrové kávy Mohaji. V plné síle dorazí i populární hostesky z Jägermeisteru. A kdyby náhodou docházely síly, bude po ruce limitovaná edice rock energy drinků vytvořená speciálně pro náš fest.

Novinky, ekologie, ohleduplnost
Každoročně připravujeme nový symbol festivalu, který se stane součástí výzdoby areálu. Postupně to byly 2,5 m vysoká plastika „paroháče“, 5 m vysoká vstupní brána, kulisa o šedesáti metrech čtverečních lemující pódium a dalších asi deset monumentů. To vše dotváří nezaměnitelnou image celého festivalu. Novými prvky pro rok 2019 budou plastiky dvou orlů s podstavci o výšce 3 m, které budou umístěny před vstupní branou.
Co je ale pro nás letos největší výzvou, je zavedení vratných kelímků. Díky tomu chceme docílit výrazného snížení množství odpadků – a především zajištění co možná největšího pořádku, tedy i komfortu pro všechny účastníky. Bude připravena i limitovaná edice (2000 ks) s logotypy festivalu, které bude možné zakoupit jako suvenýr ve festivalovém stánku.
Připomeňme ještě, že účastníci budou mít k dispozici celkem 50 košů, sadu kontejnerů na tříděný odpad i velkoobjemový kontejner pro celkový odvoz odpadu. Dále v areálu najdete 30  zděných toalet s umývárnami a sprchami, které jsou dále doplněny o dalších 28 mobilních toalet. Loňský ročník nám ukázal, že jenom posilování kapacity nestačí, v průběhu sobotního rána bude proto proveden kompletní meziservis.
Při této příležitosti bychom rádi požádali všechny účastníky o maximální součinnost při udržování pořádku. Především bychom byli rádi, kdyby každý po sobě zanechal užívanou plochu ve stanovém městečku ve stejném pořádku, v jakém ji začal užívat. Při tak velkém počtu účastníků je to pro organizátory jediný způsob, jak mohou vše – i při sebevětším fyzickém nasazení – zvládnout. Za tuto pomoc moc děkujeme!

Ideální místo pro malou dovolenou
Není snad jediné místo na mapě ČR, odkud by účastníci nechtěli vážit často dlouhou cestu přes celou republiku. A dokonce k nám jezdí i fanoušci z nedalekého zahraničí! Každý, kdo na The Legends Rock Fest zavítal, již ví, že severní část města disponuje řadou kempů v klidném prostředí. Koneckonců, po dobu festivalu jsou do posledního místa obsazeny veškeré studentské ubytovny, hotely i priváty. Město Hořice  poskytuje ideální polohu pro řadu výletů, jako například ZOO Dvůr Králové, pohádková přehrada Les království, barokní zámek Kuks, Prachovské skály a řadu dalších.
Přímo v místě festu stojí za návštěvu unikátní Masarykova věž samostatnosti či o kousek dál prvorepublikové slunné lázně Dachova. Pro držitele vstupenek z předprodeje je k návštěvě koupaliště vyjednaná sleva se vstupem: dospělí za 40,- Kč, děti 20,- Kč. Ta je na základě předložení vstupenky či látkového ID pásku platná od 15. do 21. července. Již od prvního ročníku jsme měli přání, aby byl festival příležitostí k malé tuzemské dovolené. Toto přání se postupně stalo realitou.
Abychom tento pobyt ještě více zpříjemnili, na rok 2020 bychom pro nedočkavé rádi připravili na čtvrtek rockotéku. Každopádně již letos, v tentýž den, tedy ve čtvrtek 18. července, je možné navštívit promítání v místním Biografu Na Špici. Název filmu bude zveřejněn na FCB The Legends Rock Fest asi 14 dní před festivalem, promítá se od 19 hod. A pozor! Speciálně pro držitele vstupenek z předprodeje je vstup zdarma. A k tomu jako bonus je navíc připraveno pro prvních sto účastníků jedno pivko a Hořické trubičky, rovněž zdarma.

TOP 5 festivalů ČR, poděkování
Vzpomeňme, že The Legends Rockfest byl v roce 2017 časopisem ROCK&POP zařazen mezi TOP 5 nejkrásnějších festivalových areálů v ČR. Stalo se tak v konkurenci stovek festivalů napříč celou ČR. The Legends Rockfest se tedy zařadil po bok takových pojmů, jako jsou Masters of Rock Vizovice, Colours of Ostrava, Metalfest Plzeň či Brutal Assault v pevnosti Josefov (Jaroměř). A to vše při zachování rodinné atmosféry.
Za přípravou přitom nestojí žádná profesionální agentura, ale ryzí nadšení v domácích podmínkách. O to větší poděkování patří stovce podporovatelů a kooperujících partnerů. Stejně tak dvou stovkám dalších lidí, kteří jsou do organizace průběžně zapojeni, mnozí z nich jsou veskrze dobrovolnými pomocníky. Bez nich by to opravdu nešlo. Za všechny patří poděkování všem účastníkům a fanouškům, kteří jsou největším větrem do plachet, pro něž má ten největší smysl toto všechno dělat.

Vstupenky v předprodeji i na místě
Předprodej vstupenek skrze festivalový e-shop  probíhá do 1. července 2019. Po tomto termínu bude možné vstupenky zakoupit do 15. července v celorepublikové síti Ticketstream. Poté budou k dispozici standardně na místě, kde budou v dostatečném množství také slevové lístky pro mládež do 17 let, držitele studentských karet i držitele průkazu ZTP. Děti do 125 cm mají vstup zdarma. Více informací na oficiálním webu www.thelegendsrockfest.cz.
Na závěr si přejme, aby byla nebesa i pro 8. Ročník 2019 nakloněna co možná nepříjemnějšímu průběhu, aby vše fungovalo tak jak má a všichni účastníci a aby si na Hořice odvezli ty nejpříjemnější vzpomínky. Všichni jste srdečně zváni, přijďte se pobavit.

Zdroj: festivalový zpravodaj 2019

 

 
 
previous next
X