Zemětřesení

Pozor! Zemětřesení exkluzivně  Hořicích!

Přátelé, jako překvapení oznamujeme ještě jednu kapelu. A to rovnou ne ledajakou! Na The Legends Rockfestu 2019 vystoupí projekt Zemětřesení, který slaví 25 let od svého vzniku. Jsme jedním ze tří českých festivalů, kde pánové příští rok exkluzivně vystoupí, čehož si velice vážíme!

Projekt Zemětřesení se po krátkém úspěšném podzimním turné exkluzivně chystá na několik letních festivalů. Historicky první česká „supergroup“, Legenda s velkým L, zahraje v původním složení Aleš Brichta (zpěv), Miloš Dodo Doležal (kytara, zpěv), Vlasta Henych (baskytara) a Štěpán Smetáček (bicí).

Historie projektu Zemětřesení se začala psát v roce 1992, kdy byly v anketě Černá vrána zvoleny čtyři nejpopulárnější české hudební osobnosti v jednotlivých oborech. Jako repertoár nově vzniknuvšího společného projektu si pánové Brichta, Doležal, Henych a Smetáček vybrali písně Jiřího Schelingera. Chtěli navázat na jeho nedokončené album Zemětřesení, které dalo skupině nakonec i název, a zároveň představit Schelingerovy skladby v nové, modernější podobě. V roce 1993 pak vyšla stejnojmenná studiová deska.

Po 25 letech od jejího vydání nastala příležitost znovu připomenout jak tento projekt, tak hudební odkaz Jiřího Schelingera. Po období příprav se čtyři hudebníci, jež můžeme mezitím již směle nazývat legendami svého oboru, opět společně vydali na krátké koncertní turné po České a Slovenské republice. O pětadvacet let profesních zkušeností vyzrálejší, ale neméně zapálení do společné věci. Jako host s nimi vystupuje i bratr Jiřího Schelingera Milan, který je také hudebníkem.

Projekt Zemětřesení vystoupí na The Legends Rockfestu v Hořicích v pátek 19. července. Sejdeme se všichni pod pódiem!

 

 
 
previous next
X